Пирин нанесе първа загуба на ЛукОйл Нефтохимик на "Филипови 2000"
Автор: Екип Burgas24.bg 20:44 / 05.03.2010Коментари (1)1427
Отборът на Пирин Балканстрой (Разлог) нанесе първа загуба на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) в турнира за Купа Филипови 2000. Момчетата на Мирослав Живков победиха в драматичен мач тези на Северин Димитров с 3:2 (19:25, 25:19, 21:25, 25:22, 15:11).

Двата отбора се победиха взаимно в първите два гейма с един и същи резултат. Подкрепяни от своите фенове, реалните домакини на мача в бургаската зала Младост спечелиха битката в първата част с 25:19. Това мотивира символичните домакини от Пирин, които все още имат минимален шанс да се доберат до третото място в крайното класиране на Суперлигата, да потърсят обрат и успяха да изравнят след втората част. В следващите два гейма историята се повтори. Отново бургазлии излязоха напред след 25:21 в третата част, а разложани вкараха мача в тайбрек след 25:22 в четвъртата.

Петият гейм беше истинска битка за всяка точка. Пирин излезе напред за 10:7, но при 11:11 резултатът бе изравнен. Тогава след три поредни страхотни изпълнения на Станислав Петков на блокада и при сервиси на Костадин Гаджанов разложани спечелиха последните четири разигравания и се поздравиха с победата.

Диагоналите на двата отбора Александър Горбатков и Красимир Стефанов бяха най-резултатни в мача, съответно с 20 и 18 точки.

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 2 точки (0 аса, 0 атаки, 2 блокади), Александър Горбатков - 20 (1, 18, 1), Николай Пенчев - 11 (1, 9, 1), Станислав Петков - 18 (2, 10, 6), Костадин Гаджанов - 15 (0, 10, 5), Светослав Гоцев - 7 (1, 3, 3), либеро Атанас Митрев, Йордан Желязков, Добромир Димитров, Ивайло Филипов - 2 (0, 2, 0), Георги Елчинов - 2 (0, 2, 0), старши треньор Мирослав Живков

ЛукОйл Нефтохимик (Бургас): Иван Станев - 7 (3, 1, 3), Красимир Стефанов - 18 (0, 15, 3), Николай Антонов - 4 (0, 4, 0), Мартин Пенев - 15 (1, 12, 2), Рузвелт Фильо - 9 (1, 5, 3), Петър Кирчев - 8 (0, 6, 2), либеро Добромир Димитров, Николай Костадинов - 6 (0, 6, 0), Венелин Кадънков - 1 (1, 0, 0), старши треньор Северин Димитров.