Григор Димитров е на полуфинал в Шанхай
Автор: Георги Куситасев 13:35 / 13.10.2023Коментари (0)720
© Facebook: ATP Tour
Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000", който се провежда на твърди кортове в Шанхай, Китай.

Първата ни ракета победи чилиеца Николас Джари със 7:6(2), 6:4 в двубой от четвъртфиналите на турнира.

Срещата продължи 1 час и 40 минути. С успеха и спечелените точки българинът ще се изкачи поне до 16-о място в световната ранглиста.

В първия сет Димитров получи първи шанс да пробие. Това се случи в шестия гейм, но Джари отговори със силна игра от сервис и в крайна сметка двамата стигнаха до тайбрек. В него по-добрият беше Димитров, печелейки на 2 точки

Това е първа победа на Димитров над южноамериканеца.

Двамата играха на финала на тенис турнира в Женева, Швейцария в края на май. Тогава българинът загуби с 0:2 сета (6:7(1), 1:6), с което Димитров не успя да стигне до първа титла от 5 години насам.

Мотивацията му за реванш беше голяма, защото и при първия им мач, провел се в Барселона през 2019-а година, до победата стигна чилиецът с 2:1 сета.

В битка за място на финала Димитров ще играе със спечелилия от мача между 5-ия поставен Андрей Рубльов от Русия или 32-ия Юго Умбер от Франция.