Автор: Георги Куситасев
08:44 / 16.11.2023
407
Александър Везенков и неговия Сакраменто Кингс продължават с добрите игри в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA).

Тимът на българския национал победи Лос Анджелис Лейкърс на мегазвездата Леброн Джеймс със 125:110 точки като гост, записвайки четвърти пореден успех.

Везенков записа 4 точки за 12 минути и 23 секунди на паркета.

Най-резултатен за победителите, а и в мача, беше литовецът Домантас Сабонис. Синът на легендата Арвидас Сабонис приключи с "дабъл-дабъл" от 29 точки, 16 борби, добавяйки и 7 асистенции.

Де'Арън Фокс и Кевин Хънтър добавиха по 28 за Сакраменто.

За домакините мегазвездата Леброн Джеймс направи "трипъл-дабъл" от 28 точки, 10 борби и 11 асистенции, но и те не бяха достатъчни за успех в двубоя.

Четвъртата поредна победа качи Сакраменто на шеста позиция в Западната конференция с актив от 6 успеха и 4 поражения.

Лос Анджелис Лейкърс са осми с 6 победи и 6 загуби.