Григор Димитров продължава с победите през сезон 2024

Автор: Георги Куситасев
09:54 / 04.01.2024
482
Григор Димитров се класира за трети кръг на турнира от сериите "АТП 250", който се провежда в Бризбън, Австралия. Надпреварата е на твърди кортове.

Българинът победи във втория си мач на сингъл през новия сезон германеца Даниел Алтмайер с 6:1, 6:2.

Срещата продължи 1 час и 8 минути.

Първият сет беше перфектно изигран от страна на втория поставен и 14-и в света българин. В него Димитров спечели 100% от вкараните си първи сервиси (12 от 12) и не даде никакъв шанс на 56-ия в света германец.

Във втория Григор продължи доминацията, давайки само 2 гейма на своя опонент. В него Димитров спаси три точки за пробив, които се откриха пред Алтмайер при резултат 5:2.

Това беше негова втора победа на сингъл за сезона след тази на старта срещу бившия номер 1 в света - Анди Мъри.

В следващата фаза българинът ще срещне Ринки Хиджиката от Австралия. Представителят на домакините и номер 71 в света в момента победи във втори кръг чеха Томаш Махац след 5:7, 6:2, 7:6 (4) в двубой, продължил 2 часа и 30 минути.

Димитров продължава и в турнира на двойки, където заедно със Себастиан Корда от САЩ стигнаха до четвъртфиналите.