Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Рекореден брой участници в първенството по ученически волейбол
Автор: Екип Burgas24.bg 17:14 / 24.01.2024Коментари (0)443
©
През януари в спортна зала "Нефтохимик“ се проведе общинското първенство по волейбол за всички възрасти от Ученическите игри за 2023/2024 година. В първенството участваха рекорден брой отбори - 64, от учебните заведения в община Бургас.

Техническите конференции се провеждаха всяка сряда в Актовата зала на ПГРЕ "Г. С. Раковски"- Бургас. Отборите бяха разпределени на схема за директна елиминация след конфериране с представители на отборите (учители, треньори) и съдии от федерацията по волейбол.

Първенствата преминаха при добра организация и ред в общинския комплекс "Нефтохимик" под ръководството на съдии от бургаската съдийска колегия по волейбол като се получи следното класиране:

ІІІ място – ППМГ "Акад. Н. Обрешков“

На класиралите се отбори бяха връчени 18 купи за І, ІІ и III. Финалистите СУ "К. Преславски“ , ОУ “Л. Каравелов“, СУ "Й. Йовков“, двата отбора на ПГХТ “Акад. Н. Д. Зелинский“ за съответните възрасти и ПГЧЕ “В. Левски“ ще представят Община Бургас на областните състезания по волейбол. Пожелаваме успех на момичета, девойки, момчета и юноши за класирането на отборите в зонални състезания.

Рекордната цифра от 64 отбора, участвали в първи етап в общинските първенства по волейбол показват завишен интерес към волейбола като спорт, практикуващ се от младите хора в Община Бургас.

Григор Димитров разкри причината за ранното отпадане в Мадрид
Балкан поведе в полуфиналната серия с Черноморец в НБЛ
Григор Димитров победи Новак Джокович в Рим
Д-р Теодор Борисов: През 60-те години българските национали имат най-големите успехи
Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна