Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нефтохимик 2010 би и ЦСКА, Дея Спорт продължава да е лидер в Супер Волей
Автор: Екип Burgas24.bg 15:38 / 12.02.2024Коментари (0)501
©
Двата бургаски отбора в Супер Волей лигата при мъжете постигнаха ценни победи в мачовете си от 16-ия кръг, които се играха в зала "Младост".

Нефтохимик 2010 би и ЦСКА с 3:1 гейма за пети пореден успех на треньора Мартин Стоев.

Страхотен мач изигра централният блокировач Красимир Георгиев. Той завърши с впечатляващите 20 точки, при 16 сполучливи атаки. Закономерно Георгиев беше обявен за MVP в дербито. С 12 победи, 4 загуби и 37 точки, Нефтохимик 2010 заема трето място в класирането.

Дея Спорт продължава да е лидер с актив от 43 точки - 15 победи и само една загуба. Бургаският тим надигра Марек Ивкони с 3:0 гейма след 18 точки на Лукас Мадалоз и 9 точки на обявеният за MVP централен блокировач Стефан Чавдаров. Поради контузия в глезена, треньорът Франческо Кадеду не можеше да разчита на титулярния диагонал Николай Учиков.

За отборите ни предстоят срещите им от 17-ия кръг, които са на 17 февруари, събота. От 19:00 часа започва мачът в Дупница между местния Марек Ивкони и Нефтохимик 2010.

Дербито между втория в класирането Левски /38 точки/ и първия Дея Спорт е от 19:30 часа в залата на "сините" в столицата.

700 акробати от 17 държави са в Бургас за участие в престижен турнир с ранг Световна купа