Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черноморец записа пета поредна победа в "А" група
Автор: Екип Burgas24.bg 18:22 / 10.11.2012Коментари (5)3021
©
Венци Христов се превърна в герой за своя Черноморец след двете си попадения във вратата на Етър
Черноморец Бургас продължава с доброто си представяне в "А" група. Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо записаха пети пореден успех, след победа с 2:1 над Етър в мач от 12-ия кръг на "А" група. В герой за "акулите" се превърна Венци Христов, който вкара и двете попадения във вратата на "болярите".

Бургазлии започнаха много силно срещата и още в 11-ата минута поведоха с гол на Венци Христов. След 30-метров спринт нападателят нахлу в пеналта на гостите, премина като на парад през бранителите и от 4-5 метра вкара за 1:0. В средата на първата част Тодор Паланков беше много близо до гол, но ударът му от 30 метра мина покрай страничната греда.

В 42-ата минута Венци Христов вкара втория си гол в мача. Таранът на "акулите" получи пас от Уатара в наказателното поле и от точката на изпълнение на дузпата не сгреши - 2:0.

След почивката Етър остана с 10 души на терена след като резервата Тихомир Трифонов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу играч на домакините.

В 70-ата минута Венци Христов пропусна до оформи своя хеттрик след като не можа да се възползва от грешка от страна на "виолетовите" останал сам срещу Велимирович.

В края на мача Николай Петров се възползва от груба грешка на защитата на Черноморец и отблизо вкара за крайното 2:1.

Така с тази победа Черноморец се изкачи на 5-та позиция с 21 точки и е вече на 3 от 3-ия Ботев Пд. Етър е на предпоследното 15-то място с актив от 7 точки.