Локо Сф спря победната серия на Черноморец
Автор: Екип Burgas24.bg 15:54 / 03.12.2012Коментари (2)1788
©
Отборът на Локомотив Сф прекъсна победната серия на Черноморец Бургас. Това се случи в първа среща от 1/8-финалите за Купата на България, в която "акулите" отстъпиха с 1:3 от столичните "железничари" на стадион "Славия".

Столичани започнаха двубоя по-мотивирано с цел да си върнат на бургазлии за онова 0:3 преди две седмица в мач от първенството на "А" група. Още в първите минути те създадоха няколко опасни положение, за да се стигне до 8-ата минута, когато излязоха напред в резултата. Георги Христов пусна успоредно на голлинията топката, по тревата, и Димитър Илиев я засече във вратата.

Домакините обаче не спряха до тук, те продължиха с пресата от страна на своя опонент и в края на първата част удвоиха резултата чрез Светослав Петров, който пое с гръб коженото кълбо на дъгата на наказателното поле и с прецизен шут вкара за 2:0.

През втората част "акулите" по-често поглеждаха към вратата на "железничарите" и след една грешка на Галев се върнаха в мача. Стражът на Локо Сф не се намеси удачно при едно центриране от фаул на резервата Дрянков, а от това се възползва Терзиев, който от 2-3 метра на празна врата намали.

В 70-ата минута Черноморец бе много близо до изравняване на резултата, но ударът на Филипов от границата на наказателното поле бе спасен с вещина от Галев, който се реваншира за допуснатия нелеп гол на Терзиев.

Антонио Павлов сложи спор на срещата четвърт час преди края. Юношата на Левски бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с премерен диагонален удар фиксира крайното 3:1.

Реваншът е след две седмици на стадион "Лазур" в Бургас.

Локо Сф - Черноморец 3:1