Черноморец се засили към "Б" група след тежка загуба под Аязмото
Автор: Екип Burgas24.bg 20:54 / 30.03.2014Коментари (1)2426
© Beroe.bg
Черноморец се засили към "Б" група след тежка загуба с 0:3 от Берое в среща от 30-ия кръг на "А" група. Точни за заралии бяха Георги Андонов (8'), Жуниор Мапуку (19') и Георги Костадинов (42).

Преди срещата привържениците на домакините подеха благородна инициатива. На входовете на стадиона бяха поставени дарителски каси. Сумата, събрана от кампанията, ще бъде дарена на родителите на убития фен на Черноморец - Тодор Тотев (Пистата). Привърженикът на "акулите" бе намушкан с нож в София, от неизвестен до момента извършител и по-късно почина в "Пирогов". Семейството на убития младеж не разполата с необходимата сума от 2000 лв, за транспортирането му от София до Бургас. "Ако можем, нека помогнем на роднините на момчето в този труден момент. Нека, направим едно добро дело!" - призовават от фенклуба на Берое, които организират кампанията на днешния мач.

Старазагорци предрешиха срещата още до почивката. В 8-ата минута отбраната на "акулите" не се ориентира при многоходова атака на Берое, топката стигна до Андонов и той я вкара с премерен удар от границата на наказателното поле.

Само 10 по-късно Мапуку удвои преднината на домакините. Нападателят овладя топката в наказателното поле на Черноморец и с диагонален удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Живкович.

В края на първата част заралии убиха интригата в мача с трети гол. Керкар центрира от фаул в наказателното поле на Черноморец, където Георги Костадинов засече топката с глава и я прати във вратата на Живкович.

През второто полувреме домакините продължиха с надмощието на играта и само пропуски на играчите на Петър Хубчев отърва бургазлии от разграм под Аязмото.

Така след загубата Черноморец продължава да е в застрашената зона с 31 точки на 3 пред 10-ия Славия, но и мач повече.