Станка Златева стъпи на европейския връх!
Автор: Екип Burgas24.bg 10:04 / 05.04.2014Коментари (3)595
© Bulphoto
Най-добрата българска състезателка в борбата Станка Златева отново е европейска шампионка. Тя завоюва отличието във Вантаа (Финландия) след двегодишно отсъствие от тепиха.

На финала в категория до 75 килограма родната звезда в борбата победи представителката на Беларус Василиса Марзилюк. Станка надделя с 4:2 точки и вдигна победоносно ръце след шестминутната схватка с най-голямата си съперничка в момента.

Мачът започна лошо за Златева, като Марзилюк осъществи двуточкова атака в самото начало. Станка обаче показа класата си в края на първата част, когато изравни за 2:2 след изненадваща атака.

Малко след кратката почивка българската звезда в борбата осъществи още една двуточкова атака и поведе с 4:2. Тя запази преднината си до края.

Станка дори можеше да я увеличи, но Марзилюк се спаси на два пъти от атаките на българката. Но и това се оказа достатъчно за успеха ѝ и така за шести път Станка Златева е най-добрата на Стария континент.