Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Волейболистки от Приморско първи на Регионална зона
Автор: Екип Burgas24.bg 14:43 / 29.04.2015Коментари (0)1616
©
Момичетата от ВК "Ропотамо" Приморско записаха нова победа и се класираха на първо място на Регионалната зона по волейбол за момичета до 13 години. Първенството се проведе на 28 и 29 април в Спортната зала в Приморско, а в надпреварата се включиха отбори от Приморско, Бургас, Сливен и Чирпан.

Два дни волейболистките на ВК "Ропотамо" - Приморско, ВК "Бургас-2007" - Бургас, ВК "Сливен" - Сливен и ВК "Яворов" - Чирпан мериха сили за спечелване на призовата позиция в зоналното първенство. След убедителна победа над отбора на Сливен с 2:0 гейма спортистките от Приморско се изкачиха на челната позиция. Победата дойде заслужено след като приморските волейболистки не загубиха нито един гейм от всички изиграни срещи.

На финалния мач между ВК "Ропотамо" - Приморско и ВК "Сливен" - Сливен бяха кметът на Община Приморско д-р Димитър Германов и председателят на Общински съвет Миглена Барцулева. Те аплодираха своя отбор и се радваха на неговия успех, заедно с всички зрители от морския град.

Многобройните успехи на ВК "Ропотамо" - Приморско са резултат от всекидневните и усилени тренировки. Техен треньор е Пеньо Пеев, който не пести сили и енергия в подготовката на момичетата.