Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Григор Димитров отпадна в Монреал
Автор: Екип Burgas24.bg 10:13 / 13.08.2015Коментари (0)1398
©
Американецът Джак Сок отстрани Григор Димитров във 2-рия кръг на турнира Роджърс Къп от сериите Мастърс в Монреал с 5:7, 7:6 (7:5), 7:5.

Григор взе първия сет, след това във втория пропусна да затвори мача и накрая логично загуби от снажния американец, който в следващия етап ще излезе срещу водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия).

Това беше трета среща между двамата.

Началото беше за Григор и въпреки равенството до 12-ия гейм си личеше, че той контролира събитията на корта. Първата ракета на България реализира пробив именно в този 12-и гейм и така взе първия сет. Той продължи доброто си подаване във втория сет, където също стартира добре.

При 5:4 обаче той можеше да затвори сета и така да си осигури битка с Новак Джокович, но все пак Джак Сок показа повече характер, мина през иглени уши, връщайки се от 15:30 и остана за 5:5. След това Григор Димитров, макар и с доста шанс, взе своето подаване и отново пропусна да завърши мача с пробив. При това положение в решителния тайбрек Сок се възползва от по-силния си сервис и изравни резултата.

Димитров отново беше по-силен в началото и с пробив поведе за 3:1, но пък допусна равенство за 4:4. Накрая в истински маратонски гейм американският състезател спечели двубоя и отива напред.