Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Шест медала за Бургас в Държавния шампионат по джу джи-цу
Автор: Екип Burgas24.bg 16:10 / 12.10.2015Коментари (0)562
©
Бургас записа отлично участие, извоюва шест медала и се представи достойно в отворения държавен шампионат по джу джи-цу на България за деца и юноши до 15 години. Състезанието се проведе в Русе. В него, освен български отбори, се включиха и представителни тимове от Сърбия и Македония.

Представителния отбор на Централен полицейски карате и джу джи-цу клуб - Бургас бе от петима състезатели - Денис Патронов, Виктор Пеев, Християн Христов, Димо Стоичков и Владимир Гайдаров, които завоюваха общо шест медала.

В дисциплината "файтинг" за деца до 12 години Денис Патронов игра финал, оставил го на второ място с разлика от 3 секунди от първенеца.

В същата дисциплина за деца до 10 години Владимир Гайдаров стана Републикански шампион, след като на полуфинала и финала постигна категорични победи над представители на Македония.

В дисциплината "дуо-система" за деца до 10 години отборът, съставен от състезателите Християн Христов и Виктор Пеев въпреки краткото време за тренировка, станаха трети, а другият отбор - Владимир Гайдаров и Димо Стоичков игра финал и след неубедителни съдийски решения остана втори.

В комплексното класиране отборът завърши на трето място, след домакините от "Динамо" Русе и Спортен клуб "Багаин" - Силистра.

Треньорите в Централен полицейски карате и джу джи-цу клуб - Бургас - Винилин Русинов и Радостина Николова изразиха своето задоволство от положения труд и постигнатите резултати, като заявиха стремежа си на следващото състезание през м. ноември да се върнат в крайморския град с повече златни медали.

Балкан поведе в полуфиналната серия с Черноморец в НБЛ
Григор Димитров победи Новак Джокович в Рим
Д-р Теодор Борисов: През 60-те години българските национали имат най-големите успехи
Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна