Дебютантът Бургас 07 с тежка загуба от шампиона Марица в Пловдив
Автор: Екип Burgas24.bg 19:41 / 06.11.2015Коментари (0)662
Женският тим на Марица (Пловдив) започна новия сезон на Националната волейболна лига Демакс+ с убедителна домакинска победа. Момичетата на Иван Петков надиграха дебютантките от Бургас 2007 (Бургас) с 3:0 (25:8, 25:11, 25:13) след 56 минути игра в зала Пловдивски университет и оглавиха временното класиране в първенството.

Шампионките наложиха пълно надмощие още от самото начало на мача. Със седем точки от Радосвета Тенева (три аса) и шест от Виктория Григорова (100% в нападение) Марица спечели първата част с разгромното 25:8, докато бившата волейболистка на Жълтите Даниела Иванова отбеляза половината от точките за бургазлийки. Домакините продъжиха своята доминация на терена и през втория гейм. Мирела Шахпазова насочваше повечето атаки през центъра с Вики Григорова и последната продължи да ниже точка след точка. Към края на гейма влязлата като резерва Елена Георгиева записа три поредни аса за гостенките, с което направи загубата им малко по-почетна - 11:25. Иван Петков направи няколко промени в стартовия си състав за третия гейм, но въпреки това пловдивчанки не сдадоха инициативата. Те обаче увеличиха грешките и това даде възможност на Бургас 2007 да постигне най-добрия си резултат - 13:25.

Топреализатори на мача с по 14 точки станаха посрещачката Радосвета Тенева и центърът Виктория Григорова, която не се появи на терена през третата част. Даниела Иванова пък бе най-резултатна за гостенките с 11 точки.

По-рано днес се изиграха и други две срещи от първия кръг на НВЛ. ЦСКА (София) надигра у дома дебютанта Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:21, 25:14), а Левски (София) се наложи над гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20). Утре в Шумен играят местният ЙЕБ Шумен 05 и Славия (София).

В следващия кръг Марица посреща Левски (София) в зала Пловдивски университет на 14 ноември от 17:30 б.в.