Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
"Бургас 2007" загуби, но показа израстване
Автор: Екип Burgas24.bg 14:04 / 13.12.2015Коментари (0)632
©
"Бургас 2007" загуби, но показа израстване. В последен мач от 8-мия кръг на Националната волейболна лига /НВЛ/ при жените абсолютните дебютантки отстъпиха като домакини на много по-обиграния тим на "Казанлък Волей" с 0:3 /16:25, 20:25, 21:25/.

Двубоят тръгна точка за точка, но на първото техническо прекъсване гостенките имаха малък аванс от 8:6. Блокадата им продължи да работи добре до края на гейма, спечелен с 25:16. Във втората част "розите" почнаха ударно за аванс от 12:5, ала бургазлийки върнаха интригата с пет поредни точки. Силите им обаче не стигнаха за обрат- 20:25. Домакините играха най-силно в третия гейм, в който водеха на техническите антракти с 8:4 и 16:15. Равностойността се запази до 21:21, когато сработените гостенки демонстрираха по-здрави нерви и след четири поредни точки прибраха успеха в джоба си.

С 9 точки от 3 победи и 4 загуби момичетата от "Бургас 2007" заемат пето място във временното класиране на НВЛ и в следващия, 9-и, кръг ще гостуват на ЦСКА в столичната зала "Васил Симов" на 18 декември, петък.

Италиански клуб покани футболен талант от Бургас
700 акробати от 17 държави са в Бургас за участие в престижен турнир с ранг Световна купа