Делфин надви Академик Варна
Автор: Екип Burgas24.bg 11:18 / 08.02.2016Коментари (0)777
© БФБ
Делфин надви Академик Варна със 75-71 в първия си мач от първата шестица на А група. Бургазлии водеха през голяма част от срещата, но съперникът постоянно беше плътно зад бургазлии и ги накара да заслужат победата си. Делфин има една победа до момента и два мача по-малко, а варненци са с 1-2. В следващия кръг бургаският отбор посреща Дунав Русе, а варненският гостува на Рилски спортист -2.

През първата четвърт водачеството се смени няколко пъти, а след серия от 11-2 в края й Делфин излезе със 7 точки напред. До почивката Академик успя да стопи разликата, а след нея гостите отново излязоха напред, като разликата рядко надвишаваше 3-4 точки. Делфин запази минимална преднина дълго през последната десетка и въпреки че минута и половина преди края резултатът беше равен, записа важна серия от 6-0 и си осигури победата.

Титулярите и на двата отбора изиграха по 185 минути в мача. И петимата за победителите записаха двуцифрен актив, като 19 точки отбеляза Ростислав Тончев, а 17 и 8 борби записа Милен Дудев. За Академик 34 реализира Цветомир Куртев, а 16 - Симеон Савов, който добави и 8 борби.Академик София победи Дунав Русе като гост с резултат 87-72 в мач от втората петица на А група. Това е втори успех за тима, който има и една загуба на сметката си. Русенци пък са с 0-2 до момента в тази фаза от шампионата. В следващия кръг Академик почива, а Дунав гостува на Делфин.

Гостите изиграха много силна втора четвърт, за да стигнат до успеха. След първата те имаха аванс от 2 точки, а след това с две серии - от 14-4 и 7-0 в самия край на полувремето се откъснаха с 16 точки напред. Русенци изиграха добра трета четвърт, в която намалиха разликата двойно, но до края Академик отново поддържаше двуцифрен аванс.

Румен Василев отбеляза 20 точки и хвана 8 борби за победителите, 16 вкара Александър Илиев, а 13 и 6 асистенции - Красимир Димитров. За Дунав Русе Николай Титков беше най-резултатен с 29 точки, а 17 наниза Иван Алтънов.