Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Нефтохимик покори Пирин в Разлог, продължава за Купата на България
Автор: Екип Burgas24.bg 13:41 / 18.02.2016Коментари (1)932
©
Волейболистите от "Нефтохимик 2010" елиминираха "Пирин" и продължават в следващата фаза от турнира за Купата на България.

Бургазлии спечелиха мача в Разлог с 3:1 гейма, като не оставиха съмнение, че са по-стойностният тим.

Домакините взеха първата част с 25:22. "Нефтохимик 2010" направи пълен обрат и взе следващите три гейма, съответно с 25:17, 25:19 и 25:23.

Отличен мач направи диагонала Георги Петров, който беше безпощаден в атака и завърши с 28 точки. Посрещачът Мартин Пенев и централният блокировач Николай Къртев завършиха с по 10 точки.

Освен "Нефтохимик 2010" , напред в турнира продължават и отборите на "Монтана", "Арда" - Кърджали, "Марек Ивкони" - Дупница, "Миньор"- Перник и миналогодишният носител на купата "Добруджа" - Добрич.

Финалите са в края на април. Шестте отбора ще бъдат разпределени в две групи по 3.

Жребият ще се изтегли днес, 18 февруари от 14:00 часа.

В групите ще се играе всеки срещу всеки. Първите два отбора в тях се срещат на кръст на полуфиналите. Победителите в тези два мача ще спорят за ценния трофей.