Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Нефтохимик взе трудна, но ценна победа над Тетевен Волей
Автор: Екип Burgas24.bg 09:23 / 11.03.2016Коментари (0)596
©
Първенецът през редовния сезон в Суперлигата при мъжете - Нефтохимик 2010 (Бургас), започна с трудна победа 3:1 (18:25, 25:15, 25:22, 25:20) гейма рещу завършилия на осмо място Тетевен Волей (Тетевен) участието си в четвъртфиналните плейофи.

Волейболистите на Петър Дочев трябваше доста сериозно да се потрудят, за да сломят съпротивата на Тетевен Волей (Тетевен), като гостите не се предаваха до последно, а в първия гейм успяха да изненадат домакините, информира bgvolleyball.bg.

В крайна сметка, бургазлии изпуснаха само един гейм и успяха да се преборят за другите два. Домакините показаха силна игра на блокада (18 точки срещу 11), а Петър Христов се отличи с 19 точки (1 ас, 3 блокади, 47 % в атака). За гостите Емилиян Мирчев реализира 19 (1 ас, 3 блокади, 42 % в нападение).

По всичко изглежда обаче мач №2 в Тетевен няма да бъде никак лесен за Нефтохимик 2010, като този двубой е на 13 март от 18:00 ч, а билетите за тази среща вече са изчерпани.

Григор Димитров написа нова глава в кариерата си с първи 1/4-финал на "Ролан Гарос"
Григор Димитров пред "Фокус": Можеха по-рано да ни преместят, само нашите два мача не бяха изиграни