Фехтовален клуб "Корсар" (Бургас) спечели Купа България

16:21 / 18.05.2016
543
Фехтовален клуб "Корсар"-Бургас спечели Купа България в три от възрастовите групи. Надпреварата се провежда в три кръга през годината, като в крайното класиране влизат и резултатите от Държавното първенство.

При момичета до 11 години Михаела Николова за втора поредна година спечели титлата, а нейната съотборничка Аня Кирова зае третото място в крайното класиране.

В същата възрастова група при момчетата Борис Симеонов безапелационно завоюва титлата с преднина повече от 20 точки пред конкурентите.

Най-оспорвано беше при момчетата до 13 год. Там носителя на купата се определи буквално в последния двубой, на финала в последния кръг се срещнаха двамата претенденти Георги Златаров от ФК."Корсар"-Бургас и Георги Христов от ЦСКА, след много драматичен среща, победител в турнира и носител на купата бе Георги Златаров от Бургас.

Трябва да се отбележи и представянето при 13 годишните момичета въпреки, че не взеха купа "България" състезателките на бургаския клуб заеха в крайното класиране съответно:

2-ра Михаела Николова
3-та Габриела Захаринова
4-та Аня Кирова
5-та Кристина Миланова

На самото състезание "Купа Младост", което бе трети и последен кръг от купа "България", състезателите от региона се представиха на обичайното си високо ниво.