Нефтохимик свали Черноморец от върха
Автор: Екип Burgas24.bg 18:06 / 29.05.2016Коментари (0)1442
© Пресслужба Нефтохимик
Малките "шейхове" от Нефтохимик (набор 2004) записаха зрелищна победа във финалния мач от първенството по Футбол 9. Днес на с.к. Арена Звездичка те се наложиха над градския съперник Черноморец с 2:1.

Заради тази загуба "акулите" се разделиха с възможността да станат шампиони. Те отстъпиха лидерската позиция на Бургас спорт, които бяха само с точка по-малко, но след като днес победиха Свети Никола /Черноморец/ станаха победители в първенството.

Двата отбора направиха истинско дерби, наситено с много емоции и напрегнати моменти. Въпреки важността на мача за Черноморец, Нефтохимик демонстрира по-силна воля за победа и заслужено спечели победата.

Срещата започна с гол за "шейховете" още във втората минута. След центриране от корнер на Теодор Златаров, най-съобразителен в наказателното поле бе Иван Райков и той откри резултата.

В средата на полувремето "зелените" удвоиха аванса си. След изпълнение на пряк свободен удар от Иван Райков и разбъркване в наказателното поле, Александър Петров се разписа за 2:0.

През втората част "акулите" успяха да отбележат едно попадение от пряк свободен удар, но Нефтохимик не им даде шанс за повече голове.

Зелените таланти завършиха сезона на почетната трета позиция в класирането за сезон 2015/2016. Със силните мачове, които изиграха по време на първенството и извоюваните победи, възпитаниците на Георги Терзиев доказаха, че са силен противник и имат желание и потенциал да се развиват.

Следващата надпревара, в която ще се впуснат е Детският футболен турнир "Купа на малките майстори", който ще се проведе в дните 31-ви май и 1-ви юни, на с.к. Каменица арена, Бургас.