Браво, Цвети! България се гордее с теб!

Коментари (1)
17:24 / 31.05.2016
1755
Цветана Пиронкова постигна истински подвиг на тенис турнира от Големия шлем - "Ролан Гарос". Първата ракета на България вече е на исторически четвъртфинал след феноменален обрат срещу втората в световната ранглиста Агнешка Радванска.

Цвети губеше с 2:6, 0:3 в неделя вечерта, когато мачът за първи път бе прекъснат заради дъжд. В крайна сметка нашето момиче елиминира полякинята с 2:6, 6:3, 6:3.

При първото подновяване на двубоя днес Пиронкова записа 6 поредни гейма и изравни сетовете - 2:6, 6:3. Устремът на пловдивчанка обаче бе спрян от дъжда, заради който двубоят бе подновен 3 часа по-късно.

Пиронкова продължи да гази Радванска и записа общо 10 поредни гейма, повеждайки с 4:0 в третия сет.

Полякинята на няколко пъти откровено хитруваше и спираше мача - веднъж заради лекарска помощ, а след това поиска от съдията да прекрати двубоя заради мокрия корт.

В крайна сметка Цвети не се поддаде на провокациите и затвори мача след 6:3 в третата част.

За място на полуфинала Пиронкова ще се изправи срещу Саманта Стоусър от Австралия, която днес победи румънката Симона Халеп.