Изненадващи резултати от Ден 2 на Евро 2016 (ОБЗОР)

Коментари (0)
10:13 / 12.06.2016
996
Вчерашният Ден 2 от Европейското първенство по футбол ще се запомни с някои изненадващи резултати от трите двубоя, които се играха. Швейцария логично победи Албания с 1:0, като това бе официалният дебют на албанците на подобен форум.

Срещата регистрира и историческия братски сблъсък на терена между халфовете Гранит Джака (Швейцария) и Таулант Джака (Албания). Единствения гол вкара Фабиан Шер още в 5-ата минута.

Уелс победи Словакия с 2:1, въпреки че предварителните прогнози сочеха предимство за словаците. Звездата на британците Гарет Бейл откри резултата с перфектно изпълнение от фаул. Влезлият като резерва Ондрей Дуда изравни в 61-ата минута. Развръзката дойде в 81-ата минута, когато друга резерва - Хал Робсън-Кану, донесе трите точки за Уелс.

Най-голям беше интересът към двубоя Англия-Русия. "Трите лъва" бяха сочени за абсолютни фаворити и откриха чрез Ерик Дайър от статично положение в 73-ата минута. В добавеното време обаче англичаните бяха попарени от Василий Березуцки, който вкара за крайното 1:1.