Фамозно попадение на Лука Модрич реши балканското дерби

18:22 / 12.06.2016
865
Хърватия спечели балканското дерби от Евро 2016, след като победи Турция с 1:0 в първи мач от група D. В герой за "шахматистите" се превърна звездата им Лука Модрич, който реализира феноменално попадение в 41-ата минута.

Това стана след едно безогледно изчистване на топката от тупската отбрана. Тя попадна на крака на Лука Модрич, който я засече от воле от близо 25 метра и направи безпомощен вратаря Бабаджан - 1:0.

Хърватия определено беше отблорът, който създаде повече чисти положения на терена. Южните ни съседи дори извадиха късмет, защото на три пъти топката удряше гредите на турската врата.

Така за четвърти пореден път в своята история Турция започва със загуба голям футболен форум (световно или европейско първенство).