Ла Фурия на осминафинал, шокиращо поведение на хърватски и турски фенове

00:01 / 18.06.2016
1232
Испания разгроми Турция с 3:0 в мач от Група D на Евро 2016, който се състоя на стадиона в Ница. По този начин иберийците си осигуриха предсрочно участие в осминафиналите.

Испания постави своеобразен рекорд на шампионата, след като стана първият отбор, вкарвал повече от два гола в един мач.

Тимът на селекционера Винсенте дел Боске уби интригата в срещата с два бързи гола в 34-ата и 37-ата минута. Първият бе дело на Алваро Мората, а вторият - на Молито.

В началото на второто полувреме нападателят на Ювентус Алваро Мората заби втория си гол за окончателното 3:0.

Шокиращо бе поведението на турските фенове, които от 60-ата минута до края на мача освиркваха звездата на отбора Арда Туран при всяко негово докосване до топката.

В другия мач от групата Чехия издрапа от 0:2 до 2:2 срещу Хърватия. Малко преди края на мача, при резултат 2:1, хърватските фенове метнаха бомбички и димки към терена, което принуди съдията да прекъсне мача за 8 минути.

В добавеното време Чехия изравни от дузпа, а УЕФА вече готви сериозни санкции за хърватската футболна федерация.

Така Испания води в класирането с пълен актив от 6 точки. Хърватия има 4 точки, а след това се нареждат отборите на Чехия ( 1 т.) и Турция (0 т.).