Рекорд и изпусната дузпа за Роналдо, късен автогол лиши Исландия от сензация (ОБЗОР)
Автор: Екип Burgas24.bg 11:14 / 19.06.2016Коментари (0)1118
© UEFA
Две звезди в борба за топката - Давид Алаба и Кристиано Роналдо
Португалия и Австрия завършиха 0:0 в последния мач от снощната програма на Евро 2016. Звездата и капитан на португалците Кристиано Роналдо записа рекордно 128-о участие за националния отбор.

Нападателят обаче отново нямаше шанс да отбележи първия си гол в шампионата на Стария континент. Четвърт час преди края Роналдо пропусна дузпа, която сам си спечели.

В другия мач от Група F Исландия бе близо до сензационна победа срещу Унгария, но мачът в крайна сметка завърши 1:1. Гилфи Сигурдсон изведе северняците напред в резултата след попадение от дузпа в 39-ата минута.

Нелеп автогол на Биркир Саеварсон две минути преди края донесе точката за маджарите.

Така Унгария е начело в групата с актив от 4 точки. Исландия и Португалия имат по 2 точки, а на последното място е Австрия с 1 точка.