Изненада! Испания се издъни и се натресе на Италия

09:02 / 22.06.2016
1040
Хърватия сътвори една от изненадите на Евро 2016, след като победи шампиона на Стария континент Испания с 2:1 в мач от третия кръг на Група D.

По този начин "шахматистите" завършиха на първо място със 7 точки. Ла Фурия остана на втора позиция, което прати отбора на осминафинал срещу Италия.

Интересното е, че в този поток са още Германия, Франция и Англия, което означава, че Евро 2016 ще има изненадващ финалист.

Алваро Мората откри резултата в 7-ата минута, давайки преднина на Испания. В края на първото полувреме Никола Калинич изравни с виртуозен удар от въздуха.

Три минути преди края Иван Перишич след перфектна контра простреля вратаря Де Хея за крайното 2:1.

В 71-ата минута Серхио Рамос пропусна дузпа за Испания, като отсъждането на съдията бе доста дискусионно.

В другия мач от групата Турция победи Чехия с 2:0 и зае третото място в крайното класиране. Южните ни съседи обаче ще трябва да изчакат днешните мачове, за да разберат дали се класират на осминафинал.