Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Над 350 грации от 9 държави спорят за отличията на турнир в зала "Младост"
Автор: Екип Burgas24.bg 12:09 / 06.07.2016Коментари (0)593
©
Над 350 грации от 9 държави ще спорят за отличията на международния турнир по художествена гимнастика "Олимпия къп", който ще се проведе на 8 и 9 юли /петък и събота/ в зала "Младост".

Участниците са от Италия, Израел /с два отбора/, Австрия, Испания, Русия, Молдова, Словакия, Сърбия и България /с 16 отбора/.

Домакините от спортен клуб по художествена гимнастика "Олимпия" ще се представят с 31 грации.

Официалното откриване е в петък от 16:30 часа. Турнирът е за всички възрастови групи от деца, родени през 2010 година, до жени.

В двата състезателни дни началото е в 9:00 часа. След изиграването на съчетанията във всяка възраст ще има награждаване.
Входът в зала "Младост" ще бъде свободен.

Организатори са клуб "Олимпия" с подкрепата на Община Бургас.

На завършилото преди дни държавно първенство за девойки до 10 години шампионка в многобоя стана Кристина Кърчева от "Олимпия". Съотборничката й Виктория Сахатчиева заслужи бронза.

На съчетание без уред и на въже златото отново стана притежание на Кристина Кърчева.
"Олимпия", с треньор Елена Симеонова, триумфира и с шампионската титла в отборното класиране.

Инспектираха "Арена Бургас"
Италиански клуб покани футболен талант от Бургас
700 акробати от 17 държави са в Бургас за участие в престижен турнир с ранг Световна купа