Малките "шейхове" победиха Ал Джайс (Катар)
Автор: Екип Burgas24.bg 12:38 / 06.09.2016Коментари (0)998
©
Престижни резултати постигнаха част от отборите в ДЮШ на Нефтохимик. Елитната юношеска формация U15 победи Ал Джайс (Доха, Катар) с 1:0, като срещата се игра в Сливен. Точен за малките "шейхове" беше Цветомир Цайков през второто полувреме. Двубоят беше изпълнен с множество единоборства и интересни голови ситуации. През целия мач възпитаниците на Милен Христов показаха характер и огромно желание за победа и в крайна сметка успяха да стигнат до този престижен резултат.

В другия двубой формацията U17 завърши 0:0 срещу същия съперник, като само късметът попречи на бургаските футболисти да се поздравят с победа. През първото полувреме голови ситуации пропуснаха Георги Копарански и Светлин Руменов, а втората част близо до гола бяха Мартин Домбаков и Даниел Митрев, но мерникът им изневери и по този начин нулевото равенство се запази до края на срещата.

Родените 2006 година (Футбол 7) завършиха на 3-то място в турнир, който се проведе в град Созопол. Мястото на стълбичката бургаските футболисти разделиха с отбора на ФК "Ахелой" . В първия си мач момчетата на Веселин Добрев победиха СФК "Бъдеще" с 5:1, а във втората среща отстъпиха на ДФК "Звездичка" с 1:6. Турнирът бе спечелен от ФК "Созопол".