Храбър Нефтохимик не успя да се противопостави на Левски, две дузпи пречупиха "шейховете"
Автор: Екип Burgas24.bg 23:15 / 10.09.2016Коментари (0)2201
Две дузпи пречупиха Нефтохимик срещу Левски в здрав мач на стадион "Лазур", предаде репортер на Burgas24.bg. Сините се наложиха с 2:1, като и двете им попадения бяха от бялата точка. Роман Прохазка реализира и двата наказателни удара в 24-ата и в 92-ата минута, а Иван Вълчанов се разписа в 53-ата минута.

Десетки спортни величия и легенди, футболни мениджъри и политици изгледаха срещата на живо от трибуните. Сред тях бяха кметът на Бургас Димитър Николов, председателят на общинския съвет Костантин Луков, министерския съветник Живко Табаков, мениджърите Николай Жейнов и Милен Георгиев, бургаският треньор Алекси Желязков, Радостин Кишишев, Йордан Господинов и др.

Бургазлии влязоха смело в двубоя, като едва две минути след първия съдийски сигнал Живко Петков се измъкна зад защитата на Левски, но не успя да стреля. В 24-ата минута при спорна ситуация Георги Костадинов се строполи в наказателното поле на домакините и главният рефер посочи бялата точка, въпреки сериозните протести на футболистите на Нафтата. Роман Прохазка не сгреши от бялата точка и откри за "сините". До края на първата част "шейховете" имаха шанс да изравнят, но никой от футболистите не бе точен в завършващия удар.

Нефтохимик излезе далеч по-мобилизиран след почивката и в 53-ата минута Иван Вълчанов изравни резултата с мощен шут от 20-ина метра, при който топката се удари и в гърба на защитника на сините Александър Драгомиров Александров и озова в мрежата на гостите. Героят за "зелените" можеше да доведе мача до пълен обрат, но ударът му от пряк свободен удар в 64-ата минута прелетя над вратата.
Напрежението на терена остана до последния съдийски сигнал. Две минути след редовните 90 Костадин Велков игра с ръка в наказателното поле и реферът за втори път посочи бялата точка. Роман Прохазка отново бе безпогрешен, макар че топката се отклони от гредата, оформяйки крайното 1:2.

Нефтохимик: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков, 26.Виктор Хомей, 25.Ангел Грънчов, 6.Марко Ранджелович , 21.Мариян Огнянов (62 Коце Хазуров), 32.Любомир Божинов , 7.Иван Вълчанов, 10.Александър Александров, 8.Николай Дюлгеров, 15.Живко Петков (43 Румен Руменов)

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 70.Георги Костадинов (27 Мехди Бурабия), 5.Александър Др. Александров, 3.Димитър Пиргов, 7.Франсис Нар, 25.Александър Ем. Александров, 15.Роман Прохазка , 8.Джереми Де Ноойер , 12.Божидар Краев, 17.Бабатунде Адениджи, 20.Антонио Аниете (70 И.Мицански)