Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Нефтохимик изпусна македонци в последната си контрола
Автор: Екип Burgas24.bg 18:43 / 08.02.2017Коментари (0)1420
©
Отборът на Нефтохимик завърши 1:1 с Пелистер (Македония) в последната проверка на "шейховете" преди подновяването на шампионата. В предсезонната си подготовка "зелените" спечелиха два двубоя, в два завършиха наравно и допуснаха една загуба.

Днес през всичките 90 минути българите бяха по-добри, но в крайна сметка не успяха да се поздравят с победата.

Още в 1-ата минута Нефтохимик поведе с гол на Влади Романов. Атаката започна Георги Вълчев, който намери добре Галин Иванов, който от своя страна пусна страхотен успореден пас към Романов и за него не бе трудно да открие резултата.

След това попадение бургазлии изпуснаха 2-3 сериозни положения и вместо да отбележи втори гол, Нефтохимик допусна изравняване. При изравнителното попадение на Пелистер останаха съмнения за засада.

През втората част отново Нефтохимик бе по-дейният тим на терена, но "шейховете" не успяха да стигнат до втори гол и така резултатът се запази 1:1 до края.

В днешната среща Христо Янев реши да даде почивка на Любо Божинов, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов и Яни Пехливанов.

"Доволен съм от работата, която свършихме в подготовката. Всички футболисти се вложиха много и се надявам това да си проличи в първенството", заяви Христо Янев след срещата.

Утре сутрин Нефтохимик потегля за България.