Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нефтохимик падна тежко от аутсайдера Монтана
Автор: Екип Burgas24.bg 21:15 / 16.09.2016Коментари (0)1466
Тежко поражение като гост допусна Нефтохимик в първия мач от 7-ия кръг на Първа футболна лига. "Шейховете" загубиха с 0:2 от аутсайдера Монтана, който до днес нямаше записана победа. Головете отбелязаха Стивън Петков в 17-ата минута и Андреас Васев в 45-ата минута.

Мачът в Ловеч започна с домакински превес, като в 17-ата минута Стивън Петков се озова в прегръдките на своите съотборници, след като защитата сбърка при центриране на Николай Чипев.

Нападателят надскочи Костадин Велков и с глава насочи топката към вратата. Вратарят Янко Георгиев парира, но при добавката се оказа безпомощен.

В 30-ата минута Петър Атанасов се разписа за 2:0, но голът не е признат заради доста спорна засада. Коруджиев намери отляво Николай Чипев, който центрира по тревата в наказателното поле, за да може Атанасов да стреля точно под гредата. На реферите обаче им убегна, че Костадин Велков покри засадата при паса на Чипев и голът беше отменен.

Още преди края на първата част Андреас Васев все пак постави точка на спора. След блестяща контраатака на домакините, Шоко нахлу в пеналта и центрира към Васев, който прати кълбото в долния десен ъгъл покрай плонжа на Георгиев. В следващия кръг Нефтохимик посреща Локомотив Пловдив.

Карлос Алкарас: Григор ме накара да се чувствам като 13-годишен
Уникален: Григор Димитров размаза Алкарас пред Майк Тайсън и Серхио Бускетс