Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Кметът поздрави бургаски спортисти за международни успехи
Автор: Екип Burgas24.bg 15:42 / 18.11.2016Коментари (0)1246
©
Вицешампионска титла по кикбокс, вицешампионска титла по борба за ветерани и успешно класиране на световно първенство по футзал за служители на МВР завоюваха бургаски спортисти.

Атанас Божилов се класира на 2-ро място на Европейското първенство по кикбос в Марибор, Словения. Той е състезател на бургаския клуб "Самурай", с треньор Николай Атанасов.

Председателят на клуба по спортна борба "Черноморец Бургас" Стефан Георгиев също завоюва вицешампионска титла - на Световното по борба за ветерани.

В топ 10 се класира футболният отбор на Гранична полиция "Дултум". Престижният успех е постигнат на Световното първенство по футзал за служители на МВР. Бургазлии станаха девети в конкуренцията на 68 държави.

"Вашите успехи са повод за гордост. Пожелавам да продължавате да прославяте името на страната и града ни в цял свят. Сигурен съм, че Ви очакват още големи победи", заяви кметът Димитър Николов, след като поздрави лично спортистите.

Григор Димитров разкри причината за ранното отпадане в Мадрид
Балкан поведе в полуфиналната серия с Черноморец в НБЛ
Григор Димитров победи Новак Джокович в Рим
Д-р Теодор Борисов: През 60-те години българските национали имат най-големите успехи
Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна