Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Григор не срещна трудности срещу Басилашвили и е на финал в София
Автор: Екип Burgas24.bg 09:50 / 12.02.2017Коментари (1)1409
© sofiaopen.bg
Григор Димитров се класира за финал на Garanti Koza Sofia Open. Това стана факт, след като най-добрият български тенисист спечели двубоя си с Николоз Басилашвили, в отделните части 6:1, 6:3 след 63 минути игра.

Негов съперник в неделя ще бъде вторият в схемата Давид Гофен. Григор води с 5:0 срещу белгиеца (2:0 в АТР Уърлд Тур), като за последно двамата се срещнаха през януари на Australian Open - 6:3, 6:2, 6:4.

Григор Димитров започна вихрено двубоя с Басилашвили и спечели първия сет с 6:1 само за 22 минути игра. След два последователни пробива българинът поведе с 5:0, след което Басилашвили успя да вземе подаването си и избегна "геврек". Сервирайки за сета Димитров трябваше да спасява две последователни точки за пробив и макар да игра без първи сервис в гейма, успя да се наложи.

Първите точки за пробив във втория сет се откриха пред Григор Димитров в петия гейм. Местният любимец на три пъти имаше възможността да се справи с подаването на грузинеца и да поведе в резултата, но в крайна сметка Басилашвили съхрани подаването си.

Пробивът обаче не закъсня. В гейм №7 Григор стигна до брейк-бол и след двойна грешка на Басилашвили поведе с 4:3, след което до края на срещата не допусна изненади, подпечатвайки 13-ата си победа за сезона (13:1).

Финалът днес започва в 17:00 часа.