Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Нафтата би "чорбата" по главата, играе за титлата срещу Монтана
Автор: Екип Burgas24.bg 10:46 / 03.04.2017Коментари (0)1951
©
Волейболистите от "Нефтохимик 2010" отстраниха лидера от редовния сезон в Суперлигата ЦСКА с 3:0 победи в полуфиналната серия.

Последният успех с 3:1 гейма дойде в препълнената от ентусиазирани зрители зала "Младост" .

Сред тях бяха младежи и девойки от три социални дома в община Бургас, както и част от футболната агитка на "Нефтохимик".

Бургаските волейболисти заслужено узакониха правото си да спорят за шампионската титла през този сезон. Съперник във финалните двубои, където се играе до 3 победи от 5 мача ще бъде тимът на "Монтана", който отстрани също след три последователни победи миналогодишният първенец "Добруджа".

"Нефтохимик 2010" спечели срещу ЦСКА, след 25:23, 25:23, 21:25 и 25:23 в отделните геймове.

Валентин Братоев беше най-резултатен с 19 точки. Централният блокировач Николай Николов реализира 15 точки.

След лечение от вирусно заболяване като резерва добре се включи диагоналът Жани Желязков.

Мачовете от финалната серия между "Монтана" и "Нефтохимик 2010" трябва да стартират по предварителна програма на 10 и 11 април, но се чака окончателното решение на Българката федерация по волейбол. В първите две срещи нашите са гости.

Третия и четвъртият мач са в Бургас, като датите ще станат ясни в близките дни.