Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Удивително! Бургазлия стана шампион по самбо, без да загуби дори една точка
Автор: Екип Burgas24.bg 16:27 / 06.06.2017Коментари (0)4589
©
На завършилия в Сливен републикански шампионат по самбо за юноши Симеон Кралев завоюва титлата и стана първият бургаски състезател през последните 20 години, спечелил първо място на държавно първенство по самбо.

Кралев показа много добра подготовка, като един от първите му съперници се предаде след по-малко от 40 секунди. Симеон Кралев се изправи и срещу миналогодишния шампион, представител на един от най-титулованите клубове в самбото - Локомотив София.

След атрактивни хвърляния и задържане на противника той успя на продължи по пътя към златото. На финала Кралев игра отново с представител на Локомотив София. Бургазлията проведе контра атака и записа 2 технически точки.

После в партер задържа противника си и точките се покачиха на 6. В последващата атака с атрактивно хвърляне победата стана категорична - 10:0 за Кралев и СК "Бойни спортове- Бургас".

След последния съдийски сигнал залата избухна в аплодисменти към новия шампион, който не допусна да му вземат нито една точка за цялото състезание.

Емил Нешев и Симеон Кралев, както и всички състезателите по самбо на СК "Бойни спортове - Бургас", с общи усилия върнаха Бургас сред градовете на силните самбисти.