Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Ватерполистките на "Черноморец" взеха бронз на първенството за жени
Автор: Екип Burgas24.bg 13:04 / 11.07.2017Коментари (0)1976
©
След извоюваните сребърни медали от децата и бронзови от юноши старша възраст, трети комплект медали за "Черноморец" спечелиха девойките.

Ватерполният сезон 2017 за момичетата на треньора Петър Йонов приключи с бронзово отличие. Състезателките на "Черноморец" получиха отличията си на басейн "Флора" след края на първенството при жените.

Купата и медалите на бургаските девойки връчи председателят на Дисциплинарната комисия на БФВТ и генерален секретар на федерацията Николай Смилев. Шампион в тази възраст е отборът на "Ботев 2000", втори е "Локомотив Н.Н.", а четвъртото място остана за "Арда 2008" /Кърджали/.

Почти същият ред в класирането се запази и при жените. За съжаление "Черноморец" остана четвърти след като стигна до равенство срещу КПС "Варна" в спора за бронза. Ремито между двата тима беше второ за сезона, но с по-добра голова разлика /+ 4 гола/ варненки се окичиха с медалите.

Шампионки при жените станаха врачанки, които след изиграването на мачовете от втория финален турнир в Бургас, завършиха с 6 победи от 6 мача. "Локомотив Н.Н." взе среброто.

Резултати при жени: "Ботев 2000" - "Черноморец" 15:3, "Локомотив НН" - "Варна" 12:8, "Ботев 2000" - "Варна" 18:7, "Локомотив НН" - "Черноморец" 11:6, "Варна“ - "Черноморец" 7:7, "Ботев 2000" - "Локомотив НН" 17:7.

Класиране девойки: 1. Ботев 2000 – 9 точки, 2. Локомотив Н.Н. – 6 т., 3. Черноморец – 3 т., 4. Арда 2008 /Кърджали/ – 0 т.