Късметът обърна гръб на "Карнобат" срещу "Загорец"

09:59 / 10.09.2017
1777
Минимална загуба с 0:1 претърпяха футболистите на "Карнобат", които в двубой от 6-ти кръг на Трета лига - югоизточна зона приеха "Загорец" от Нова Загора.

Късметът отново обърна гръб на момчетата на играещия треньор Георги Калоянов, които и този път не успяха да усетят вкуса на успеха, сходно на предишното домакинство с "Левски" /Карлово/.

Многото кадрови проблеми, включващи контузиите на няколко основни състезатели, както и пропуски в завършваща фаза на атаката, дадоха възможност на противниковия отбор да се поздрави с трите точки.

"Карнобат" обаче не бе слаб. Домакините играха напористо, атакуваха, създаваха положения, играха грамотно. Липсваше им единствено реализация на голове.

И този път обаче се потвърди максимата, че ако не вкараш, ще получиш гол. Така и стана. След като през първата част карнобатлии пропуснаха да открият резултата при удари на Петър Колев и Живко Димов, през втората част резервата Георги Йорданов Георгиев се разписа за 0:1. Той бе точен в 57-ма минута, когато намери пролука в отбраната на "Карнобат", напредна и мушна топката ниско долу в десния ъгъл на вратата.

Момчетата на Георги Калоянов положиха усилия поне да изравнят резултата, но гол във вратата на "Загорец" така и не падна.

Основна заплаха за вратата на "Загорец" бяха ударите на Петър Колев. Вратарят на "Карнобат" Роман Васенев пък заслужава добри думи, след като на няколко пъти се намеси повече от успешно, като предотврати допускането на още поне един гол в своята врата. Така бе и в 29-та минута, когато стражът изби два последователни коварни удара. Колегата му от "Загорец" Евгени Караманов също бе блестящ.

Че "Карнобат" има млад и боеспособен състав, отбор с бъдеще, и че предстоят успехи за селекцията на Георги Калоянов в близко бъдеще. Такива и други оптимистични прогнози посочиха фенове на "Карнобат", тръгвайки си след мача със "Загорец".

"Карнобат": Роман Васенев, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Яни Николов, Димитър Петров, Емил Димитров, Гюнай Христемов /70 - Митко Митев/, Живко Димов, Йозгюр Садула, Георги Калоянов, Петър Колев

"Загорец": Евгени Караманов, Христо Христов, Добромир Димитров, Явор Иванов, Димитър Вакавлиев, Коста Янев, Хайри Мехмед /51 - Георги Йорданов Георгиев/, Димитър Атанасов /17 - Георги Димитров Георгиев/, Десислав Атанасов /86 - Добрин Кисьов/, Мариян Чернаев, Александър Хардалов