Франция ни попари с ранен гол

23:40 / 07.10.2017
3123
България загуби от Франция с 0:1 в предпоследния си мач от световните квалификации в Група "А". Двубоят се игра при непрестанен дъжд на националния стадион "Васил Левски".

Победата е "златна" за "петлите", тъй като с нея те на 90 процента се класираха за световното догодина. Франция изпревари Швеция с 1 точка, а в последния си двубой приема слабака Беларус и се нуждае от победа, за да си осигури квота за мондиала.

В последния си мач от кампанията България гостува на Люксембург на 10 октомври.

Нашите получиха гол още в 3-ата минута. Антоан Гризман подаде към Блес Матюиди в наказателното поле и халфът на Ювентус от много малък ъгъл простреля вратаря Пламен Илиев за 0:1.

Най-чистото положение за българите бе в 37-ата минута. Тодор Неделев опита силен шут с левия крак, който затрудни вратаря Лорис. Избитата топка попадна в Спас Делев, който подаде с глава към Георги Костадинов и той отправи удар, също с глава. Вратарят на Франция спаси и него с отличен рефлекс, а след това Симеон Славчев шутира силно, но на сантиметри над напречната греда.

България - Франция 0:1
Голмайстори: 0:1 Матюиди (3)

България: Пламен Илиев, Страхил Попов, Васил Божиков, Николай Бодуров, Петър Занев, Георги Костадинов, Симеон Славчев, Станислав Манолев (87- Ивайло Димитров), Тодор Неделев, Спас Делев, Андрей Гълъбинов (48- Божидар Краев).

Франция: Юго Лорис, Джибрил Сидибе, Рафаел Варан, Самюел Юмтити, Люка Дин, Корентен Толисо, Н'Голо Канте (33-Адриен Рабио), Блес Матюиди, Килиан Мбапе (85- Оливие Жиру), Александре Лаказет, Антоан Гризман.