Децата на Черноморец спечелиха квалификация с голова разлика 43:7
Автор: Екип Burgas24.bg 12:51 / 13.12.2017Коментари (0)2042
С пълен актив от победи отборът на "Черноморец" - деца до 13 г., спечели квалификационния турнир по водна топка в група "Б" на зона Изток. В бургаския басейн в "Меден рудник" ватерполистите на треньора Светозар Владков не срещнаха никакви трудности и с лекота преодоляха съперниците в групата. Вицешампионите за миналия сезон постигнаха впечатляваща голова разлика от 43:7 и с 9 точки заеха първото място.

В последния решаващ двубой за определяне на лидера "Черноморец" победи с 9:2 "Аква Спорт", за когото остана второто място. В останалите срещу "акулите" разбиха "Дръзки" с 21:0 и съгражданите си от "Нептун" с 13:5. Момчетата на треньорите в бургаския клуб - Антон Панговски и Валентин Мартинов, заеха третото място. Те завършиха с актив от 3 точки след две загуби и една победа с 15:1 срещу "Дръзки" /Вн/, който остана последен в групата с нулев актив.

В първите два квалификационни кръга по водна топка за деца U13, отборите са разпределени по географски принцип в две географски зони - Изток и Запад, като всяка една включва по две групи. В източната зона, в група "А" са варненските отбори на "Комодор", Черно море" и "КПС Варна". В регион Запад играят тимовете на "Локомотив-Н.Н", ЦСКА, "Славия", "Левски", ЦДНА-2013, "Ботев 2000", КВТ "Ботев".

След изиграване на първия квалификационен турнир се разменят местата на отборите, класирали се на 2 и 4 място в двете групи и се изиграва вторият квалификационен турнир. След което в зависимост от броя на точките се извършва класиране в съответната зона.

Първите четири отбора от двете зони оформят финална осмица, която играе два турнира. Първият турнир /третия от Държавното първенство/ в осмицата се изиграват срещи между всички отбори по системата "всеки срещу всеки". Вторият турнир /четвърти от ДП/ в осмицата се провежда като първа четворка и втора четворка играят по системата "всеки срещу всеки". Класирането от 1 до 8 място се извършва по точките получени в четвъртия турнир.

Останалите отбори от двете зони образуват втора група която играе един турнир по системата "всеки срещу всеки". Класирането след 8 място се извършва по точките получен в третия турнир.

Резултати от квалификацията в Бургас: Черноморец - Дръзки 21:0, Аква Спорт - Нептун 12:8, Черноморец - Нептун 13:5, Аква Спорт - Дръзки 18:1, Черноморец - Аква Спорт 9:2, Нептун - Дръзки 15:1.

Класиране: 1. Черноморец - 9 т. /43-7/; 2. Аква Спорт - 6 т. /32-18/; 3. Нептун - 3 т. /28-26/; Дръзки 0 т. /2-54/.

Съставът на "Черноморец": Диан Матаров, Самуел Караджиян, Йосиф Караджиян, Кристиан Илиев, Мартин Иванов, Александър Китенов, Константин Колев, Мартин Вангелов, Калин Узунов, Кристиян Стойков, Антоний Христов, Виктор Тарашев, Даниел Чеботарев.

Съставът на "Нептун": Георги Сърчалиев, Георги Бачев, Георги Панговски, Георги Тодоров, Христо Панговски, Стефан Христов, Георги Манолов, Петър Стоилов, мартин Мартинов, Виктор Вучков, Кристиян Гинев, Емил Коларов.