Григор Димитров няма спиране в Ротердам, вече е №4 в света

16:04 / 16.02.2018
6853
Григор Димитров няма спиране на тенис турнира в Ротердам (Холандия) и вече е на полуфинал. Първата ни ракета се справи с лекота с руснака Андрей Рубльов и го елиминира с 2:0 сета - 6:3, 6:4.

Двубоят приключи след 80 минути игра, а хасковлията записа трени пореден двубой без загубен сет. Освен това с победата Григор Димитров си осигури завръщане на 4-а позиция в световната ранглиста, изпреварвайки от следващата седмица германеца Александър Зверев.

Това беше трети мач между двамата тенисисти. Рубльов бе спечелил на US Open 2017, а на тазгодишния Australian Open Гришо взе реванш.

В спор за място на финала Димитров ще спори с белгиеца Давид Гофен, който го победи на четвъртфинал в миналогодишното издание на турнира в Ротердам.

Поставеният под №4 в основната схема Гофен стигна до полуфинала без игра, след като съперникът му Томаш Бердих (Чехия) се отказа поради заболяване.