Треснахме болезнено и Норвегия! България с пълен актив в Лигата на нациите!

20:59 / 09.09.2018
3251
България победи Норвегия с 1:0 във втория си мач от Група С на новия турнир на УЕФА - Лигата на нациите. Двубоят се игра на националния стадион "Васил Левски", като това бе втори пореден успех на нашите, които са временен лидер с пълен актив от 6 точки.

Единственото попадение вкара влезлият на смяна Радослав Василев с глава в 59-ата минута.

Иначе нашите започнаха колебливо двубоя и през първата част норвежците създадоха няколко опасни ситуации, които по чудо не доведоха да откриване на резултата. Първото ни голово положение бе чак в края на полувремето, когато капитанът Ивелин Попов направи страхотен слалом между защитниците на Норвегия отдясно в наказателното поле. Последва ниско подаване за Божидар Краев, чийто шут от малък ъгъл беше блокиран.

В 59-ата минута България откри резултата след брилянтна многоходова атака. Галин Иванов комбинира с Божидар Краев по десния фланг, а той продължи за включилия се в предни позиции Страхил Попов. Десният бек центрира почти от аутлинията на близка греда, където влезлият преди минути Радослав Василев засече с глава. Топката срещна страничния стълб на противниковата врата и влезе в мрежата за 1:0.

Две минути преди края на мача Норвегия остана с човек по-малко, след като Норвейд получи втори жълт картон за високо вдигнат крак срещу Иван Горанов и бе изгонен.