Глътка въздух за "Карнобат“ след 2:1 над "Гигант“
Автор: Екип Burgas24.bg 20:34 / 03.11.2018Коментари (0)7165
©
Ценен успех с 2:1 извоюваха футболистите на "Карнобат“, след като в среща от XIII-ти кръг на Югоизточна Трета лига се наложиха с 2:1 над "Гигант“ /Съединение/.

Победата дава глътка въздух за възпитаниците на старши треньора Георги Калоянов, които в последните няколко седмици нямаха късмета да се поздравят с трите точки.

Първото попадение в мача бе дело на Габриел Диманов, който се завърна в игра след продължително лекуване на контузия. Младата надежда на карнобатлии бе точен в 37-ма минута, когато реализира ефектен гол. Диманов получи извеждащ пас от Георги Калоянов, прехвърли вратаря на "Гигант“ Стоянов, след което получи заслужените аплодисменти на публиката.

В 60-та минута гостите изравниха чрез Светослав Читаков, който отбеляза след индивидуален пробив от дясно.

13 минути по-късно бранителят на "Карнобат“ Трендафил Момчилов донесе победата с 2:1. Талантливият състезател на домакините реализира от около точката за изпълнение за дузпа, когато бе точен при продължително разиграване в пеналта на тима от Съединение.

Играещият наставник на "Карнобат“ Георги Калоянов също бе близо до гола на няколко пъти, но пропусна да реализира.

Вратарят на домакините Роман Васенев спаси редица опасни положения пред своята врата, с което също допринесе за победата на "Карнобат“.

Успехът за "Карнобат“ не бе лесен, за това пък попада в графата "постигнати с много труд и желание“, още повече, че тимът е лишен от близо дузина състезатели, наказани или контузени, сред които Христо Каймакански, Павел Парушев, Пламен Димитров, Мартин Димитров, Стоян Калпаклиев и много други.

"Показахме, че имаме характер и можем да побеждаваме. Този мач ще ни помогне да преодолеем стреса, който имахме през последните два месеца. Трябва на всяка цена да вземем оставащите домакински мачове, а и ще търсим точки и при гостуванията ни. В крайна сметка във всяка среща излизаме за победа.“, сподели след мача президентът на "Карнобат“ Теодор Иванов.

В следващата си среща "Карнобат“ ще гостува на "Марица“ /Пд/. Двубоят е на 10-ти ноември, събота, от 14:30 ч.

"КАРНОБАТ“: Роман Васенев, Станислав Славов, Милен Стоянов, Ясен Тузаков /77 – Кирил Иванов/, Трендафил Момчилов, Емил Димитров, Ивайло Стойчев /61 – Радослав Иванов/, Габриел Диманов, Георги Калоянов, Стойко Колев /90 - Хидает Хидаетов/, Димитър Петров

"ГИГАНТ“ /СЪЕДИНЕНИЕ/: Стоян Георгиев, Стоян Христов, Цветан Йотов, Илиян Гаров, Радослав Димитров, Цветан Бурдев /54 – Теодор Гишин/, Иван Чалъков, Петко Гешев, Светослав Читаков, Валентин Сливов, Димитър Богданов