Бургазлийка спечели бронзов медал от турнира в академията на Надал
Автор: Екип Burgas24.bg 11:13 / 11.12.2018Коментари (0)1178
©
Иван Монов (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас) спечелиха бронзови медали на турнира TEN-PRO в академията на Рафаел Надал в Майорка (Испания). Общо 10 българчета участваха в престижната надпревара в една от най-реномираните тенис академии в Европа. Състезанието се проведе в три възрастови групи (до 10 г., до 11 г. и до 12г.).

При момчетата до 11 г. Иван Монов победи с 6:4, 6:0 Давид Дарабан от Румъния. При момичета до 11 г. Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас) спечели третото място, след успех над Анна Черико от Ирландия. При момичета до 12 г. Никол Николова (ТК "Испано", гр.Варна) завърши четвърта, след загуба с 6:7, 0:6 от Изабел Уоринг от Чехия.

При момчетата до 12 г. Крум Савов (ТК "Про спорт", гр.София) завърши десети.

Ето класирането на другите българчета:

При момчетата Станислав Косев (ТК "Кристи", гр.Дряново) спечели пето място до 10 г., Никола Сийчанов (ТК "Кристи", гр.Дряново) е 7-ми до 12 г., а Мартин Павлов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) е 10-ти при до 11 г.,

При момичетата Соня Илиева (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) е 7-ма до 12 г, Биляна Милчева (ТК "Левски", гр.София) е 9-та до ,11 г. а Лейлани Стефанов (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) е 16-та до 11 г.

8 от българчетата са избрани от БФТ и участваха по програмата "Тенисът-спорт за всички". В този турнир от страна на федерацията се даде шанс на деца, които не са участвали в други формати на националните отбори през 2018 г.

Ето и кои българчета участваха на турнира в Майорка:

Соня Илиева (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна)

Лейлани Стефанов (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково)

Никола Сийчанов (ТК "Кристи", гр.Дряново)

Биляна Милчева (ТК "Левски", гр.София)

Мартин Павлов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София)

Иван Монов (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен)

Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас)

Станислав Косев (ТК "Кристи", гр.Дряново)

Освен това още две българчета участваха в турнира. Това са Никол Николова (ТК "Испано", гр.Варна) и Крум Савов (ТК "Про спорт", гр.София).

Треньори на родните таланти бяха Михаил Минчев и Велиан Бакалов.