Успяхме! България на 1/8-финал на Европейското

Коментари (0)
09:37 / 30.08.2019
1624
Женският национален отбор по волейбол на България се класира за 1/8-финали на Европейското първенство. Националките ни, водени от селекционера Иван Петков, победиха Финландия с 3:0 (25:14, 25:21, 25:19) гейма в последния си мач от група А на шампионата, игран пред около 500 зрители в зала "Ататюрк" в турската столица Анкара.

Така България записа втора чиста победа в групата, като с три загуби и актив от 7 точки приключи на трето място в крайното класиране. Със същия актив, но с 6 точки завърши съставът на Гърция, който остана на четвърта позиция. На първите две места в нашата група са Сърбия и Турция.

На 1/8-финалите волейболистките на България ще играят състава на Азербайджан, който завърши на втора позиция в група С. В последния си мач азерките надиграха Румъния също с 3:0 гейма.

Двубоят между България и Азербайджан ще бъде в неделя (1 септември), като началният час ще бъде определен допълнително.

Най-резултатна за успеха на България бе Нася Димитрова с 11 точки (3 блокади), 10 точки добави Елица Василева (2 блокади).