Предстои голямо шоу! Над 350 участници се пускат в ултратриатлона в Приморско
Автор: Стойчо Генов 13:35 / 04.09.2019Коментари (0)1004
©
Ултратриатлонът "Лъвско сърце" край Приморско е едно от най-атрактивните и тежки състезания с трасе от 140 км, преминаващо през природните забележителности на Приморска Странджа и покрай 12 тракийски светилища. Надпреварата се организира за четвърта поредна година и съчетава спорта на открито с мистичната култура и природа на региона, а целта й е да събуди свръхчовешкото във всеки участник - неговото "лъвско сърце"!

Тазгодишното състезание ще се проведе на 7 септември на плаж Перла в Приморско, а участниците ще се съревновават в три етапа: 3 км плуване в залива на плаж Перла, 116 км планинско колоездене в горите на Странджа планина и 21 км бягане покрай резерват Ропотамо.

На старта се очаква да застанат над 130 атлети в категория "Ултра" и близо 80 отбора от по двама и трима състезатели в отборното съревнование на категория "Щафета". Това прави общо над 350 участници.

Помежду си сили ще мерят участници от България, Гърция, Румъния, Украйна, Франция, Белгия, Холандия и Германия. Миналогодишният победител при мъжете - Вим Щеркс от Белгия - ще защитава титлата си, докато при жените се очаква да има нов победител в отсъствието на трикратната победителка досега - Христина Козарева. При щафетите също се очаква да има изненади и нови рекорди в различните дисциплини на състезанието предвид сериозната конкуренция от чужбина.

Организаторите канят всички желаещи на 7 септември от 6:30 часа на плаж Перла, където ще бъде изграден базов лагер “Лъвско сърце" да наблюдават на живо старта и да станат част от емоцията на събитието.