Лукойл Нефтохимик дръпна на Дунав във финала
Автор: Екип Burgas24.bg 21:23 / 18.05.2009Коментари (0)668
Лукойл Нефтохимик дръпна на Дунав във финала от женското първенство след победа със 76-67 в първото от двете предвидени домакинства в Бургас. Пред около 500 зрители в зала „Бойчо Брънзов" момичетата на Петко Маринов изиграха само една слаба четвърт, но тя не им костваше крайния успех.

След като поведоха убедително в първата четвърт с 27-16, бургазлийки решиха че мачът е решен и се отпуснаха във втората. Така те позволиха на Дунав да се върне и дори да поведе на почивката с една точка - 38-37.

След почивката обаче Лукойл Нефтохимик излязоха напълно мобилизирани и въпреки усилията на гостенките да си възвърнат загубеното домакинство в серията, това не се получи. Бургазлийки успяха да си затворят мача и вече имат голямо предимство преди утрешната четвърта среща, отново в Бургас. Победа за Лукойл Нефтохимик ще означава титла за тях, докато ако Дунав спечели серията ще се премести отново в Русе за мач номер 5 идния петък.

Елена Йоловска продължи със силните си игри във финалната серия и отбеляза 20 точки, от които 4 много важни тройки. Тя добави 8 борби и 2 отнети топки за коефициент от 26 - най-много в мача.

Неда Джурич добави 19 точки, а Олена Самбурска 14. Лори Неро завърши с 12 точки и 9 овладени топки.

За гостенките от Русе двете състезателки на върха - Вероника Бортелова и Зорница Костова се отчетоха с по 16 точки, а Христина Минкова завърши с дабъл дабъл - 13 точки и 11 борби. Това обаче бяха всички баскетболистки на Дунав с двуцифрен точков актив.

Русенки имаха предимство в борбата под коша - 34-31 борби в тяхна полза, но пък направиха три грешки повече от победителките в тази среща. И в тази среща участие не взе хърватката Катарина Мърчела, а друга чужденка - американката Рейчъл Робинсън пак не бе фактор след като престоя само 7 минути на терена по подобие на останалите срещи в плейофите.

Източник: bulgarianbasket.com