Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Гришо отново наказа своя абонат Гофен
Автор: Екип Burgas24.bg 18:17 / 30.10.2019Коментари (0)880
©
Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж. Най-добрият български тенисист победи 12-ия поставен Давид Гофен (Белгия) с 2:0 сета - в отделните части 7:5, 6:3. Мачът приключи за час и 27 минути, като това бе 9-и двубой между двамата в АТП тура, а Гришо вече води с 8-1 победи срещу белгиеца.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Доминик Тийм (Австрия), който е в серия от 6 последователни победи. Мачът между двамата ще бъде в четвъртък, а победителят ще се класира за четвъртфиналите в зала "Берси".

Срещата с Гофен не започна по мечтан начин за Димитров, който рано се оказа с пробив изоставане при 1:3. Бъгаринът обаче бързо успя да изравни за 3:3, а в следващия гейм отрази точка за пробив, за да поеме пълен контрол над слючващото се в корта.

Димитров направи нов пробив в 12-ия гейм, с което затвори първия сет със 7:5. Във втората част на мача българинът имаше много по-голямо игрово предимство. Той пропусна серия от шансове за пробив във втория гейм, но в шестия все пак направи такъв и поведе с 4:2 в резултата. Няколко минути по-късно българинът затвори мача след поредната изпратена от Гофен топка в мрежата.