Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Бургаска тенисистка почна с вихрена победа в турнира "Авеню къп", вижте резултатите
Автор: Екип Burgas24.bg 12:32 / 05.11.2019Коментари (0)824
©
В Бургас започнаха срещите от основните схеми при момичетата и момчетата в международния турнир по тенис за състезатели до 16 години "Авеню къп", съобщи директорът на надпреварата Стоян Николов. Надпреварата е от календара на Тенис Европа. Представителката на домакините Наира Геворкян, която е поставена под №1 в основната схема, започна вихрено своето участие в надпреварата. Тя надделя над Емилия Любенова с 2-0 сета, като в целия мач даде само един гейм - във втората част.

Напред при девойките продължават Каталина Петрова, Йоана Радулова, Лия Пенчева и поставената под №3 Анастасия Александра Николова.

При юношите №2 в схемата Илиян Радулов отстрани с 6-0 6-3 Карел Весел от Румъния с 6-0 6-3. В изключително оспорван двубой Александър Николов надделя трудно над Артьом Пугач с 2-6 6-3 6-4.

Продължава победният ход на квалификанта Джордж Лазаров, който този път се справи с Дарио Чибутару от Румъния с 6-4 7-5. Четвъртият в схемата Виктор Марков донесе нова победа за страната ни след 6-2 6-1 над Драгош Букуреску.

С успех в надпреварата стартира и Павел Маринов, който не даде гейм в първия сет в мача си с Роберт Гуна от Румъния. Последва оспорван сет, който тенисистът от северната ни съседка успя да вземе след тайбрек и 10-8 точки в решителната част, а в заключителния сет Маринов подчини съперникът си с 6-2.