Втора победа за България U19 на турска земя

Автор: Стойчо Генов
12:03 / 03.02.2020
935
Юношеският национален отбор на България до 19 години постигна втора поредна победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на Ангел Стойков се наложиха с 2:0 над връстниците си от Узбекистан и затвърдиха добрите впечатления от първата контрола, в която победиха турския Аланияспор със същия резултат.

Младите "лъвчета“ започнаха по-добре и успяха да поведат в 11-тата минута. След центриране от дясно топката попадна у нападателя на Ботев (Пд) Димитър Тонев, който преодоля вратаря на съперника, а притичалият капитан Владимир Николов реализира на празна врата.

До почивката Узбекистан опита да отговори, но защитата ни и вратарят Дичевски бяха на висота. Втората част отново започна с българско надмощие и нашите успяха да стигнат до второ попадение след центриране от ъглов удар и разбъркване, в което най-добре се ориентира бранителят на Лудогорец Александър Ганчев. До края на двубоя трикольорите изпуснаха още няколко положения, с които можеха да направят преднината си още по-убедителна.

Последната контрола на България U19 в югоизточната ни съседка е на 6 февруари (четвъртък), от 16:00 ч. отново срещу Узбекистан в Алания. В края на март на тима на Ангел Стойков му предстои участие в елитния квалификационен кръг за класиране на европейско първенство.

Съставът на България: 1. Иван Дичевски, 2. Александър Ганчев, 13. Кольо Станев, 4. Християн Петров, 15. Мартин Атанасов, 5. Йоан Бауренски, 11. Димитър Тонев, 19. Димитър Жеков, 9. Филип Кръстев, 14. Станислав Шопов, 10. Владимир Николов (през втората част в игра влязоха 12. Виктор Николов, 8. Александър Тодоров, 16. Димитър Стоянов, 20. Ивайло Иванов, 21. Денислав Ангелов, 22. Асен Дончев, 6. Емануел Мирчев, 17. Кирил Киров, 3. Станислав Работов).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Николов 11, 2:0 Ганчев 52.