Григор Димитров с втори успех в Акапулко

Автор: Стойчо Генов
10:22 / 26.02.2020
812
Григор Димитров победи Дамир Джумхур с 6:3, 6:3 в първия си мач от турнира от категория ATP 500 в Акупулко (Мексико). Димитров ще играе във втория кръг срещу Адриан Манарино. Французинът постигна успех в три сета над Камерън Нори. Григор има отлични спомени от турнира в Акапулко, където е шампион от 2014 година.

Димитров започна с две двойни грешки в първото си подаване, но не загуби повече точки до края на гейма и поведе. Джумхур бързо спечели на свой сервис и изравни. След това Гришо отново взе подаването си, а в четвъртия гейм успя да пробие съперника си на нула. До края на сета нови пробиви нямаше и Димитров го затвори с 6:3 в своя полза след 32 минути игра.

Димитров се възползва още при първата си възможност за пробив вън втората част, за да поведе с 3:2. Джумхур обаче стигна до рибрейк и изравни - 3:3. Серията от пробиви продължи и Гришо отново поведе - 4:3. Този път Димитров затвърди и дръпна с 5:3. При този резултат Григор поведе с 40-15 при сервис на Джумхур и от втората си възможност затвори мача с 6:3 за 74 минути игра.

Така Григор Димитров има пет победи от пет мача срещу Джумхур.